Czy wiesz, że jesteśmy również na Slacku? Dołącz do nas już teraz klikając tutaj!

Autorzy


Witaj świecie!


W chwili obecnej nasze uniwersum tworzy czterech (różniących się od siebie chyba wszystkim) programistów. Ja jestem Marcin, programista PHP, pasjonat języka C++, który nigdy nie miał okazji pracować w C++. Są tutaj również Wojtek oraz Michał - dwaj seniorzy pracujący ze sobą biurko w biurko i dzielący się swoimi doświadczeniami związanymi ze standardem C++17. Jest z nami również Bartek, autor książki C++17 In detail.

Jeżeli masz ochotę dołączyć do nas, przeczytaj koniecznie stronę współpraca.


Marcin Kukliński

Chciałem być nauczycielem, a zostałem programistą. Od zawsze stawiałem sobie za główny cel "zostać programistą PHP", jednakże od zawsze równolegle chodził za mną C++, który ciągle zaskakuje mnie swoją celowością.

Dzisiaj pracuję jako PHP backend developer, a C++ ciągle zostaje moją pasją. Gdy mówię o pasji, mam na myśli nieustanne dłubanie, które przynosi mi radość i sprawia, że żyć się chce ;). Moim konikiem jest szeroko pojęta teoria kompilacji, oraz analiza wszystkiego, co binarne.

Prywatnie szalenie zakochany mąż, i tatuś dwóch wspaniałych córeczek :)

Profil na LinkedIn
Profil na Facebooku

Wojciech Razik

Ukończyłem Politechnikę Wrocławską, najpierw automatykę i robotykę, póżniej informatykę. Swoją przygodę z programowaniem rozpocząłem dopiero w trakcie studiów, z czasem jednak przerodziła się ona w pasję.

Karierę zawodową rozpocząłem w Nokii, gdzie przez 5 lat tworzyłem oprogramowanie na stacje bazowe. Na początku tylko w C++, później miałem roczną przygodę z Javascriptem (embedded tworzony w Node.js). Nie przekonałem się jednak do JSa, wróciłem z ulgą do C++ - najpierw do firmy robiącej oprogramowanie typu ERP - później, po sześciu miesiącach naprawiania starego niemieckiego kodu, trafiłem do firmy Thaumatec. Pracuję tutaj do dziś, zajmuję się tworzeniem oprogramowania do robota, który w przyszłości ma pomagać starszym ludziom w codziennych czynnościach.

Oprócz tego prowadzę szkolenia, cotygodniowe spotkania o C++ wewnątrz firmy, lubię pomagać młodszym programistom/programistkom i za cel postawiłem sobie propagowanie wiedzy o nowoczesnym, bezpiecznym i dużo prostszym niż kiedyś C++.

Profil na LinkedIn

Michał Rudowicz

Programista C++ od prawie dekady, pasjonat narzędzi i nowych technologii. Cyklista i początkujący radioamator. Największą frajdę sprawia mu prowadzenie szkoleń i dzielenie się wiedzą z młodszymi programistami.

Profil na LinkedIn

Bartłomiej Filipek

Ukończyłem Informatykę na Uniwersytecia Jagiellońskim w 2010 roku, a od 2007 roku pracuje głównie jako programista C++. Zdobyywałemm doświadczenie z aplikacjiami desktopowymi na Windows, grami komputerowymi, silnikami graficznymi a nawet pisałem sterowniki OpenGL. Obecnie pracuję dla Xara.com gdzie rozwijamy potężny edytor dokumentów. Od 2011 prowadzę bloga o C++. Napisałem także książkę C++17 In Detail w której przybliżam nowy standard języka C++.

Blog Bartka
Książka C++17 In Detail
Profil na Twitterze
Profil na LinkedIn

Mariusz Jaskółka

Entuzjasta języka C++, który to język poznaję od 14 roku życia. Uważam, że za używanie zwrotu "C/C++" powinno się wsadzać do więzienia. Miałem też epizody zawodowe z językami PHP i Java. Czasem lubię podglądać rozwój potencjalnych alternatyw dla języka C++ jak rust czy nim. Entuzjasta czystego, samodokumentującego się kodu. Trochę linuksiarz, ale nie ortodoksyjny. Absolwent krakowskiej AGH, pracownik polskiego oddziału Novomatic. Prywatnie lubię grzybobranie, klimaty ogniskowe, Bieszczady, śpiewanie klasyków. Raz na czas pstryknę jakąś fotkę.


Nikolai Wuttke

Nikolai Wuttke jest dyrektorem technicznym w Abelton - firmie, która zajmuje się oprogramowaniem muzycznym, znajdującej się w Berlinie. W swoim wolnym czassie lubi tworzyć metalowe covery soundtracków gier komputerowych, grać w zespole muzycznym, kolekcjonować komputery z ery DOS-u oraz przeglądać 16-bitowy kod assemblera.


Pssst! Używamy Cookies. Poprzez używanie naszego serwisu zgadzasz się na odczytywanie i zapisywanie Cookies w swojej przeglądarce.
Polityka Prywatności