Czy wiesz, że jesteśmy również na Slacku? Dołącz do nas już teraz klikając tutaj!

Autorzy


Witaj świecie!


W chwili obecnej nasze uniwersum tworzy czterech (różniących się od siebie chyba wszystkim) programistów. Ja jestem Marcin, programista PHP, pasjonat języka C++, który nigdy nie miał okazji pracować w C++. Są tutaj również Wojtek oraz Michał - dwaj seniorzy pracujący ze sobą biurko w biurko i dzielący się swoimi doświadczeniami związanymi ze standardem C++17. Jest z nami również Bartek, autor książki C++17 In detail.

Jeżeli masz ochotę dołączyć do nas, przeczytaj koniecznie stronę współpraca.


Marcin Kukliński

Chciałem być nauczycielem, a zostałem programistą. Od zawsze stawiałem sobie za główny cel "zostać programistą PHP", jednakże od zawsze równolegle chodził za mną C++, który ciągle zaskakuje mnie swoją celowością.

Dzisiaj pracuję jako PHP backend developer, a C++ ciągle zostaje moją pasją. Gdy mówię o pasji, mam na myśli nieustanne dłubanie, które przynosi mi radość i sprawia, że żyć się chce ;). Moim konikiem jest szeroko pojęta teoria kompilacji, oraz analiza wszystkiego, co binarne.

Prywatnie szalenie zakochany mąż, i tatuś dwóch wspaniałych córeczek :)

Profil na LinkedIn
Profil na Facebooku

Wojciech Razik

Ukończyłem Politechnikę Wrocławską, najpierw automatykę i robotykę, póżniej informatykę. Swoją przygodę z programowaniem rozpocząłem dopiero w trakcie studiów, z czasem jednak przerodziła się ona w pasję.

Karierę zawodową rozpocząłem w Nokii, gdzie przez 5 lat tworzyłem oprogramowanie na stacje bazowe. Na początku tylko w C++, później miałem roczną przygodę z Javascriptem (embedded tworzony w Node.js). Nie przekonałem się jednak do JSa, wróciłem z ulgą do C++ - najpierw do firmy robiącej oprogramowanie typu ERP - później, po sześciu miesiącach naprawiania starego niemieckiego kodu, trafiłem do firmy Thaumatec. Pracuję tutaj do dziś, zajmuję się tworzeniem oprogramowania do robota, który w przyszłości ma pomagać starszym ludziom w codziennych czynnościach.

Oprócz tego prowadzę szkolenia, cotygodniowe spotkania o C++ wewnątrz firmy, lubię pomagać młodszym programistom/programistkom i za cel postawiłem sobie propagowanie wiedzy o nowoczesnym, bezpiecznym i dużo prostszym niż kiedyś C++.

Profil na LinkedIn

Michał Rudowicz

Programista C++ od prawie dekady, pasjonat narzędzi i nowych technologii. Cyklista i początkujący radioamator. Największą frajdę sprawia mu prowadzenie szkoleń i dzielenie się wiedzą z młodszymi programistami.

Profil na LinkedIn

Bartłomiej Filipek

Ukończyłem Informatykę na Uniwersytecia Jagiellońskim w 2010 roku, a od 2007 roku pracuje głównie jako programista C++. Zdobyywałemm doświadczenie z aplikacjiami desktopowymi na Windows, grami komputerowymi, silnikami graficznymi a nawet pisałem sterowniki OpenGL. Obecnie pracuję dla Xara.com gdzie rozwijamy potężny edytor dokumentów. Od 2011 prowadzę bloga o C++. Napisałem także książkę C++17 In Detail w której przybliżam nowy standard języka C++.

Blog Bartka
Książka C++17 In Detail
Profil na Twitterze
Profil na LinkedIn

Dawid Pilarski

Jestem Absolwentem Politechniki Łódzkiej, kierunku Automatyka i Robotyka, ale od zawsze miałem zamiłowanie do programowania, które pielęgnowałem w wolnym czasie. W końcu zamiłowanie przezwyciężyło wykształcenie i stałem się programistą z zawodu :) Obecnie pracuję jako Senior Software Developer w TomTom i obracam się głównie w tematach automotive.

Blog Dawida
Profil na LinkedIn

Pssst! Używamy Cookies. Poprzez używanie naszego serwisu zgadzasz się na odczytywanie i zapisywanie Cookies w swojej przeglądarce.
Polityka Prywatności