Czy wiesz, że jesteśmy również na Slacku? Dołącz do nas już teraz klikając tutaj!

CppNews #64 [08.04-14.04] - nowe biblioteki w boost!


2019-04-15, 03:31

CppNews #64 [08.04-14.04] - nowe biblioteki w boost!

Witamy w kolejnym CppNews, czyli zbiorze linków do blogów, artykułów, słuchowisk i filmów dotyczących C++.

W tym tygodniu znajdziecie linka do artykułu opisującego jak napisać implementację operatora <=> przed C++20, co_awaiting coroutines i wiele więcej!

  1. Gościnny wpis na fluentcpp - od Henrika Sjöströma. Pokazuje jak napisać generyczną implementację operatora <=>, zanim trafi do nas w C++20. Używa do tego std::tuple i znanego idiomu CRTP:
    fluentcpp.com/2019/04/09/how-to-emulate-the-spaceship-operator-before-c20-with-crtp/

  2. Artykuł o korutynach od Dawida Pilarskiego. Omawia koncept Awaitablei Awaiter, opisuje również szczegółowo operator co_await. Trochę magii w środku, ale po przeczytaniu artykułu spokojnie będziecie w stanie napisać każdą korutynę:
    blog.panicsoftware.com/co_awaiting-coroutines/

  3. Nowa wersja boosta, 1.70, jest już dostępna! Dwie bardzo ważne biblioteki w środku - boost::outcome - lekki typ dostarczający outcome<T> i result<T>, boost::histogram - wydajny wielowymiarowy histogram z przyjaznym interfejsem dla C++14:
    boost.org/users/history/version_1_70_0.html

  4. Filmik od CopperSpice - renderowanie grafiki 3D w C++, z przykładami w OpenGL:
    youtube.com/watch?v=MXz2t0gvRxI

  5. W nowym odcinku C++ Weekly Jason Turner pokazuje jak zaimplementwować rekurencyjną lambdę:
    youtube.com/watch?v=M_Mrk1xHMoo

  6. Nody odcinek słuchowiska CppCast - wywiad z Guyem Davidsonem, autorem propozycji do standardu zawierającej algebrę liniową:
    cppcast.com/2019/04/guy-davidson/

  7. Post od Marka Polacka, o std::move, właściwie kiedy nie powinniśmy go używać. Autor pokazuje kilka przydatnych flag do gcc/clanga, które pomogą w znalezieniu problemów z tym związanych:
    developers.redhat.com/blog/2019/04/12/understanding-when-not-to-stdmove-in-c/

  8. Arthur O’Dwyer napisał artykuł wgłębiający się w szczegóły Argument Dependend Lookup, w szczególności jak ADLa wykorzystuje biblioteka pomocna przy metaprogramowaniu boost::hana. quuxplusone.github.io/blog/2019/04/09/adl-insanity-round-2/



Wojciech Razik

Programista C++ z wieloletnim stażem. Uwielbia czytać standard C++ przed snem, na co dzień tworzy oprogramowanie do robota. Jego drugą pasją jest hejtowanie JSa.

Profil na LinkedIn
Pssst! Używamy Cookies. Poprzez używanie naszego serwisu zgadzasz się na odczytywanie i zapisywanie Cookies w swojej przeglądarce.
Polityka Prywatności