Czy wiesz, że jesteśmy również na Slacku? Dołącz do nas już teraz klikając tutaj!

CppNews #63 [01.04-07.04] - 75 arykułów w 2 miesiące i wszystko o modułach!


2019-04-08, 00:00

Witamy w kolejnym CppNews, czyli zbiorze linków do blogów, artykułów, słuchowisk i filmów dotyczących C++.

W tym tygodniu znajdziecie link do bloga, w którym autor napisał 75 artykułów o C++ w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, jak branża gier radzi sobie z aktualizacją narzędzi, post opisujący nadchodzące moduły i wiele więcej!

CppNews #63 [01.04-07.04] - 75 arykułów w 2 miesiące i wszystko o modułach!

 1. Najbardziej aktywny blog o C++ w ostatnich miesiącach. Martin Vorbrodt, przez ostatnie dwa miesiące, napisał… 75 artykułów technicznych o C++! To więcej niż jeden artykuł dziennie! Tylko w ostatnim tygodniu pojawiło się 6 artykułów - o bibliotece {fmt}, Small String Optimisation, o atrybutach…. Ciężko jest opisać je wszystkie, dlatego podrzucamy linka do wątku na reddicie, gdzie zebrane są wszystkie artykuły z jego bloga:
  reddit.com/r/cpp/comments/b9xfvs/my_c_blog_so_far/

 2. Artykuł od vector-of-bool, kontynuacje poprzedniego wpisu wprowadzającego do modułów. W środku bardzo wiele przypadków importowania i eksportowania rzeczy (klas, metod, przestrzeni nazw….). Autor pokazuje również ostatecznego bossa modułów - dwa nowe pojęcia: visible i reachable:
  vector-of-bool.github.io/2019/03/31/modules-2.html

 3. W nowym odcinku C++ Weekly, Jason Turner opisuje jego najnowszy projekt, C++ Box. Jest to symulator procesora ARMv4, z bardzo ciekawą stroną graficzną i zestawem różnych narzędzi:
  youtube.com/watch?v=imuINhOrjFw

 4. Artykuł od Rainera Grimma, pokazuje jaki kod zostaje wygenerowany przez kompilator podczas używania szablonów. Przykład z Class Template Deduction wygląda… przerażająco:
  modernescpp.com/index.php/c-insights-template-instantiation

 5. Jonathan Boccara kontynuuje swoją serią o algorytmach znajdujących się w booście. W tym tygodniu napisał dwa artykuły, w pierwszym skupia się na algorytmach wyszukujących, w drugim omawia pozostałe algorytmy (jak np. is_palindrome, hex/unhex itp.):
  fluentcpp.com/2019/04/02/the-boostl-algorithms-boost-algorithms-that-extend-the-stl-2/
  fluentcpp.com/2019/04/05/the-boostl-algorithms-boost-algorithms-that-extend-the-stl-3/

 6. W nowym odcinnku słuchowiska CppCast wywiad z dwoma osobami: Marcusem Tillmannsem and Tobiasem Lensingem. Podcast trochę o Qt, trochę o wieloplatformowym frameworku do tworzenia aplikacji na Androida i IOS.
  cppcast.com/2019/04/marcus-tobias/

 7. Kontunuacja postu o integracji menadżera pakietów vcpkg z system budowania wykorzystującym cmake'a:
  cpptruths.blogspot.com/2019/03/bootstrapping-vcpkg-based-cmake-project_31.html

 8. Interesująca implementacja mechanizmu wywoływania metod, w którym kolejność konfigurujemy przy użyciu pliku XML:
  mklimenko.github.io/english/2019/03/31/configuration-driven-polymorphism/

 9. Mathieu Ropert opsiuje jak aktualizował narzędzia developerskie w środowisku wykorzystywanym w gamedevie. Krok po kroku opisane, co musiał zrobić (np - aktualizacja bibliotek, upgrade kompilatora, zmiana architektury na 64 bitową etp):
  mropert.github.io/2019/03/31/how_do_keep_up_with_tech/

Bonus 1: Ekipa od Meeting C++ również ma świetnego blogrolla:
meetingcpp.com/blog/blogroll/items/Meeting-Cpp-Blogroll-185.htmlWojciech Razik

Programista C++ z wieloletnim stażem. Uwielbia czytać standard C++ przed snem, na co dzień tworzy oprogramowanie do robota. Jego drugą pasją jest hejtowanie JSa.

Profil na LinkedIn
Pssst! Używamy Cookies. Poprzez używanie naszego serwisu zgadzasz się na odczytywanie i zapisywanie Cookies w swojej przeglądarce.
Polityka Prywatności