Czy wiesz, że jesteśmy również na Slacku? Dołącz do nas już teraz klikając tutaj!

CppNews #58 [25.02 - 03.03.2019] - Moduły i couroutines w C++20!


2019-03-04, 04:07

Witamy w kolejnym CppNews, czyli zbiorze linków do blogów, artykułów, słuchowisk i filmów dotyczących C++. Właśnie zakończyło się spotkanie komisji standaryzacyjnej w Kona na Hawajach. Najważniejsza informacja - będziemy mieli moduły i coroutines w C++20! Poniżej znajdziecie linki do najważniejszych raportów ze spotkania. Oprócz tego - szczegółówy opis lambdy, nowy magazyn Overload i wiele więcej!

CppNews #58 [25.02 - 03.03.2019]

 1. Zimowe spotkanie komisji w Kona już za nami. Ważna informacja - C++20 jest już “feature complete”, czyli już żadna nowa funkcjonalność się w nim nie znajdzie. Nie będzie metaklas, obsługi sieci… Ale wiemy na pewno, że będą moduły i coroutines! Poniżej znajdziecie dwa raporty - pierwszy z reddita:
  reddit.com/r/cpp/comments/au0c4x/201902_kona_iso_c_committee_trip_report_c20/
  Oraz drugi od Herba Suttera:
  herbsutter.com/2019/02/23/trip-report-winter-iso-c-standards-meeting-kona/

 2. Bartłomiej Filipek napisał ciekawy artykuł o lambdach - zaczynając od historii po wiele interesujących szczegółów (np. przekazywanie statycznych i globalnych zmiennych do lambdy, przekazywanie pól klasy). Swoistego rodzaju biblia o lambdach… i to dopiero pierwsza część!
  bfilipek.com/2019/02/lambdas-story-part1.html

 3. W tym tygodniu Jason Turner z C++ Weekly pokazuje najciekawsze konferencje C++ z całego świata:
  youtube.com/watch?v=9ENXVGFk0s4

 4. Jonathan Boccara kontynuuję serię postów o smart iterators. W tym tygodniu opublikował dwa artykuły - w pierwszym zastanawia się, czy unzip to specjalny przypadek std::transform:
  fluentcpp.com/2019/02/26/is-unzip-a-special-case-of-transform/
  W drugim pokazuje jak podzielić dane przy użyciu jego iteratorów (na przykład - mając jeden wektor ze zbiorem liczb, podzielić go na dwa osobne, pierwszy niech zawiera liczby parzyste, drugi nieparzyste):
  fluentcpp.com/2019/03/01/partitioning-data-with-output-iterators-in-cpp/

 5. Rainer Grimm napisał o niespodziankach, jakie mogą nas spotkać podczas używania szablonów:
  modernescpp.com/index.php/templates-misconceptions-and-surprises

 6. Nowy numer magazynu Overload! W środku dwa artykuły, które szczególnie zwróciły naszą uwagę. Pierwszy z nich - dlaczego nie powinniśmy używać std::endl. Drugi opisuje, dlaczego std::mutex “ssie”:
  accu.org/var/uploads/journals/Overload149.pdf

 7. Artykuł od Jonathana Muellera - jest to przewodnik o specjalnych metodach klasy. Pokazuje kiedy powinniśmy stworzyć konstruktor kopiujący, operator przenoszenia… Oprócz tego zasada zero i więcej:
  foonathan.net/blog/2019/02/26/special-member-functions.html

 8. W najnowszym odcinku CppCast wywiad z Peterem Bindelsem, głównie o niedawnym spotkaniu komisji standaryzacyjnej w Kona:
  cppcast.com/2019/02/peter-bindels/

Bonus 1: Są już dostępne wszystkie filmiki z konferencji Meeting C++
youtube.com/meetingcppWojciech Razik

Programista C++ z wieloletnim stażem. Uwielbia czytać standard C++ przed snem, na co dzień tworzy oprogramowanie do robota. Jego drugą pasją jest hejtowanie JSa.

Profil na LinkedIn
Pssst! Używamy Cookies. Poprzez używanie naszego serwisu zgadzasz się na odczytywanie i zapisywanie Cookies w swojej przeglądarce.
Polityka Prywatności